Erasmus +

Kezdõlap

Attitude Test on Cyberbullying for the Erasmus+ project "Cyberbullying-TheDigital Tsunami"

Attitude test Questionnaire_Hungary

CYBERBULLYING: THE DIGITAL TSUNAMI

Tagintézményünk már régóta különös figyelmet fordít a pályázati lehetőségek nyomon követésére és az azokon való részvételre. Nemzetközi pályázatban először a 2000-es évek elején koordinátor iskolaként vettünk részt 5 másik ország partnerségével az akkori Comenius program keretén belül a Tempus Közalapítvány támogatásával.

A tavalyi tanévben újra megfogalmazódott bennünk az a gondolat, hogy csatlakozzunk az Európai Unió által támogatott Erasmus+ Program Iskolai, Óvodai Partnerségek Alprogramhoz. A program megvalósítását szintén a Tempus Közalapítvány koordinálja.

Az Erasmus+ program az Európai Unió oktatást, képzést, ifjúságügyet és sportot támogató programja, melynek célja, hogy olyan újszerű oktatási rendszereket támogasson, amelyek a tanítás és tanulás új formáit alkalmazzák, például a nem formális tanulást.

Az Erasmus+ támogatja a kulcskompetenciák és készségek fejlesztését elsősorban tanulmányi célú mobilitások, illetve az oktatási-képzési intézmények közötti együttműködés segítségével. Fontos szerepet kap az innováció és a nemzetköziesítés erősítése, ezt a célt szolgálják a nemzetközi együttműködések, a jó gyakorlatok megosztása. A programban résztvevőknek lehetőséget biztosít a nyelvtanítás és nyelvtanulás fejlesztésére, támogatja a nyelvi sokszínűséget és az interkulturális érzékenységet.

Tagintézményünk a CYBERBULLYING: THE DIGITAL TSUNAMI című projektben vesz részt (Kiberzaklatás: a digitális cunami). A projekt 2018. szeptember 1-től 2020. augusztus 31-ig tart hat közreműködő ország részvételével: Törökország, Görögország, Portugália, Románia, Franciaország és Magyarország.

A projekthez való csatlakozást a téma aktualitása adta, hiszen a kiberzaklatás a számítógépek, az okostelefonok és a más okos eszközök gyors elterjedésével világszerte – így hazánkban is – mind gyakoribb a fiatalok körében.  Fontosnak tartjuk, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét a biztonságos internethasználatra, hogy legyen ismeretük az kiberzaklatásról (cyberbullying), hogy ismerjenek meg jó gyakorlatokat, stratégiákat a zaklatás elkerülésére, megakadályozására.

Tanulóink eddigi projekttevékenységei:

·       diákjaink elkészítették iskolánk aulájában projektünk hírfolyamát, faliújságját

·       felkészültek az első tanulómobilitásra

·       kisfilmet készítettek a kiberzaklatás következményéről, a filmet megosztották az interneten

·       részt vettek az első mobilitáson Romániában, ahol előadásokat hallgattak meg a témáról, figyelemfelkeltő plakátot készítettek, illetve a spiral phone módszert alkalmazva készítettek gondolatébresztő dekorációt a nemzetközi csapat tagjaként

·       diákjaink prezentációkat készítettek a biztonságos internethasználatról, valamint a kiberzaklatásról

·       a témában kiselőadásokat tartottak egymásnak, más osztályok tanulóinak

·       kiállítást rendeztek az aulában, hogy az információk tagintézményünk minden tanulójához eljussanak

·       felkészülés a görögországi mobilitásra

·       tanulóink logókészítő pályázaton vettek részt, az elkészült munkákból a legjobbakkal nevezünk a nemzetközi versenyre

·       dramatikus játékok, helyzetgyakorlatok a kiberzaklatás témakörében

·       Az Európai Bizottság által indított Safer Internet Plus program keretén belül a „Lájkvadász” című társasjáték kipróbálása annak érdekében, hogy a diákokat az online technológiák biztonságos használatára ösztönözze.

Információk
Iskolánkról
Dolgozóink
e-Napló
e-Ügyintézés
Fenntartó
TBLÁI
TBLÁI Bárdos
Közzétételi lista
Erasmus+
Galériák
Tantárgyi minimumkövetelmények NAT 2020

Batsányi Tehetségpont

2022 © Minden jog fenntartva. Made by Augusztinyi